Lielbritānijas sterliņu mārciņas vērtība pieauga attiecībā pret eiro: darba samaksas pieaugums Apvienotajā Karalistē sasniedz divu gadu zemāko līmeni

Lielbritānijas sterliņu mārciņas kurss pret eiro otrdienas rītā pieauga, jo jaunākie dati no Apvienotās Karalistes liecina, ka algu pieaugums ir sasniedzis divu gadu zemāko līmeni.

Saskaņā ar Nacionālā statistikas biroja datiem algas, neskaitot prēmijas, no aprīļa līdz jūnijam Lielbritānijā pieauga par 5,4%, kas ir zemākais rādītājs pēdējo divu gadu laikā.

Tajā pašā laikā bezdarba līmenis trīs mēnešos līdz jūlijam samazinājās no 4,4 % līdz 4,2 %. ONS arī norādīja, ka aplēstais brīvo darbvietu skaits Apvienotajā Karalistē no maija līdz 2024. gada jūlijam samazinājās par 26 000, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, līdz 884 000.

Pēc atjauninātās informācijas mārciņas kurss attiecībā pret eiro bija par 0,3 % augstāks – 1,1722, un tās kurss attiecībā pret ASV dolāru pieauga par 0,28 % – 1,280.

Ballinger Group valūtas tirgus analītiķis Kails Čepmens sacīja, ka jaunākajā ONS ziņojumā ir daudz neviennozīmīgu signālu, tāpēc ietekme uz Anglijas Banku nav skaidra.

“Algu pieauguma palēnināšanās liecina par labu turpmākai procentu likmju samazināšanai šā gada beigās, taču tirgus uzmanību piesaistīja dramatiski zemais bezdarba līmenis. Ar to pietika, lai ONS atteiktos no apgalvojuma, ka darba tirgus turpina pakāpeniski atdzist.

Problēma, protams, ir tā, ka darbaspēka apsekojumu nevar uztvert kā evaņģēliju, jo izlases problēmas izraisa neparasti lielu svārstīgumu. Tas nav signāls, uz kuru var paļauties no viena datu punkta. Es to vēl neuztvertu kā zīmi, ka situācija pagaidām iet atpakaļ, lai gan, ja tas pārvērtīsies nozīmīgā tendencē, ko var apliecināt arī citur, tad tas varētu turpināt radīt augšupvērstu spiedienu uz inflāciju. Tirgotāji un politikas veidotāji tagad gaidīs skaidrību no rītdienas pakalpojumu inflācijas datiem,” piebilda Čepmens.

Labā ziņa mājsaimniecībām ir tā, ka algas joprojām ir lielākas nekā pirms gada, kas dod mājsaimniecību budžetiem tik ļoti nepieciešamo elastību pēc pāris grūtajiem gadiem, lai gan nodokļu sloga pieaugums – iesaldēto vai samazināto iedzīvotāju ienākuma nodokļa sliekšņu rezultāts – nozīmē, ka, palielinoties atalgojumam, vairāk strādājošo tiks aplikti ar augstākām nodokļu likmēm.

Tomēr Anglijas Banku, visticamāk, uztrauks labāks, nekā gaidīts, bezdarba līmenis un spēcīgi reālās algas dati, jo tie liecina, ka darba tirgū saglabājas saspringtība. Tas var ietekmēt to, vai tā nākamajā mēnesī turpinās otro procentu likmes samazinājumu, jo tā vispirms vēlēsies nodrošināt, lai jebkādi vēl joprojām pastāvošie inflācijas spēki patiešām tiktu izskausti no ekonomikas.

 

Leave a Comment